Yılmaz Güney Film Festivali’nin jürileri açıklandı

108

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yılmaz Güney film festivalinin ana jüri üyeleri Belediye Başkanvekili Serhat Temel tarafından düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.
Festivalin bu yılki yarışmalı kategorilerin jüri listesinde önemli isimlere yer verdiklerini belirten Başkanvekili Temel, kültür sanat alanında gerçekleştirdikleri organizasyonlarla Batman’ı bir marka şehir haline getirmek istediklerini söyledi.

Batman Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yılmaz Güney Film festivali ana jüri üyeleri Belediye Başkanvekili Serhat Temel tarafından düzenlenen bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuruldu. Belediye meclis toplantı salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Tuğyıldız ile birlikte yaptığı basın açıklamasında, kısa film ve belgesel film kategorisinin jürisinin Emek Özgürlük ve Demokrasi Bloğundan milletvekili seçilen yönetmen-senarist-yazar Sırrı Süreyya Önder, yönetmen-senarist Yüksel Yavuz, yönetmen Seren Yüce, oyuncu-yönetmen Nazmi Kırık ve yapımcı Sevil Demirci’den oluştuğunu belirten Başkanvekili Temel, kısa film öykü kategorisi jüri üyelerinin ise, senarist-yönetmen-yazar Ahmet Soner, film eleştirmeni Zahit Atam, yazar Mehmet Sebatlı, senarist Önder Çakar ve yazar Mehmet Şarman’dan oluşturduklarını söyledi.

Festival 6 gün sürecek
Yarışmalı bölümlere son başvuru tarihinin daha önce 3 Eylül tarihini belirlediklerini belirten Başkanvekili Temel, sürenin uzatılmasına ilişkin gelen talep ve beklentileri değerlendirerek, son başvuru tarihini 30 Eylül olarak yeniden belirlediklerini söyledi. Festivali 14-19 Kasım 2011 tarihleri arasında 6 günlük bir zamana yaydıklarını hatırlatan Başkanvekili Temel, festivalin içeriği, konsepti ve donanımı ile her yıl çıtayı daha da yükselteceklerini sözlerine ekledi.

SIMILAR ARTICLES